پرسش‌های متداول

پرسش‌های متداول
پرسش‌های متداول1398/2/29 13:07:15

پرسش های متداول

وسعت و جمعیت شهر بهارستان چقدر است؟1398/4/20 9:48:32

منطقه مسکونی بهارستان در مجموع حدود ۳۰۰۰ هکتار مساحت دارد بر اساس سر شماری سال ۱۳۹۰ جعیت بهارستان حدود ۶۴۰۰۰ نفر اعلام شده و بر اساس افزایش جعیت سالانه شهر و روند مطلوب ساخت و ساز ها جعیت شهر در حال حاضر کمتر از ۱۰۰ هزار نفر برآورد می شود اما در سال جاری بعد از تحویل باقیمانده واحد های مسکن مهر، جمعیت بهارستان از ۱۰۰ هزار نفر نیز فراتر می رود. شهر جدید بهارستان برای احداث ۶۲ هزار واحد مسکونی و اسکان ۳۵۰ هزار نفر پیش بینی شده است.

متروی بهارستان چه موقع به بهره برداری می رسد؟1398/4/20 9:46:56

شهر جدید بهارستان در بخش متمکن و توسعه یافته مرکز استان اصفهان و در محل دسترسی مناسب محورهای مواصلاتی استان در ۱۵ کیلومتری جنوب اصفهان، در شرق بزرگراه اصفهان- شیراز واقع شده است. زمین این شهر به صورت یک نوار باریک با عرض حدود ۳ کیلومتر به صورت غربی- شرقی گسترده شده است. زمین شهر بهارستان با ارتفاع ۱۵۷۰ متر از سطح دریا، به صورت یک نوار باریک با عرض حدود ۳ کیلومتر به صورت غربی- شرقی است که شیب آن کم و از جنوب به شمال است.
در بستر طبیعی شهر، قلعه تاریخی و باغ بهارستان واقع شده که نام بهارستان از آن الهام گرفته شده است. در ضلع جنوبی آن یک رشته کوه کم ارتفاع مانند دیواره وجود دارد که دنباله کوه های کلاه قاضی و رشته کوههای کم ارتفاع و زیبای میانکوه است و اراضی شهر در دامنه آن قرار دارد. در سمت شمال آن، دشت سرسبز کشاورزی شرق اصفهان واقع شده که رودخانه زاینده رود در آن پیچ و تاب می خورد و در یک نقطه به اراضی بهارستان بسیار نزدیک می شود.
این شهر در وسعتی برابر ۳۰۰۰ هکتار برای احداث ۶۲۰۰۰ واحد مسکونی و اسکان ۳۲۰۰۰۰ نفر پیش بینی شده و امکان افزایش جمعیت تا پانصد هزار نفر نیز برای آن متصور است.

علت وجود میدان های بسیار بزرگ و پیچیدگی محور میانی بهارستان چیست؟ چرا محور ورودی اصلی شهر یک بلوار ساده مستقیم نیست؟1398/4/20 9:47:49

محور میانی شهر ورودی بهارستان محل تلاقی چندین خیابان اصلی شهر است. از جمله مهمترین اینها، متروی بهارستان است که با این محور تلاقی می کند و می بایست در آینده نزدیک، ایستگاه بزرگ متروی شهر بهارستان در آن احداث شود. لکن موقتا مسیر مستقیم به منظور تسهیل رفت و آمد شهروندان محترم و در راستای رضایتمندی بیشتر ایشان، توسط شرکت عمران بهارستان مطابق مصوبه شورای ترافیک احداث شده است.

چه اقوام و مذاهبی در شهر جدید بهارستان زندگی می کنند؟ ترکیب جمعیتی شهر چگونه است؟1398/4/20 9:49:16

شهرهای جدید عموما با هدف اسکان سرریز جمعیت کلان شهرها ایجاد می شوند. بهارستان نیز غالبا پذیرای جمعیت سرریز کلان شهر اصفهان است. با این اوصاف، طبیعتا که اکثر جمعیت شهر را مهاجرین از شهر اصفهان و شهرهای مجاور تشکیل می دهند. بختیاریها و جنوبیهای مقیم بهارستان نیز از بیشترین اقوامی هستند که در این شهر زندگی می کنند. تقریبا تمامی جمعیت بهارستان شیعه ۱۲ امامی هستند.

پرسیدن سوال جدید

جهت پرسیدن سوال خود و یا مشاهده پرسش های متداول اینجا کلیک کنید
پرسش های متداول
Skip to content