عملیات اجرایی ساخت ۴۵۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در بهارستان آغاز شد

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان از آغاز عملیات اجرایی چهار هزار و 500 واحد طراح اقدام ملی مسکن در این شهر جدید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران بهارستان، مهندس محمدرضا احمدی در آئین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی و آغاز عملیات اجرایی سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن که با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، با اشاره به سفر یک سال و نیم گذشته وزیر راه به شهر جدید بهارستان اظهار داشت: از سفر گذشته شما تاکنون در شهر جدید بهارستان اتفاقات خوب و مهمی رقم خورده است.
وی با بیان اینکه پیشرفت 93 درصدی زیرسازی مترو بهارستان حاصل همت صورت گرفته در این بازه زمانی است، ابراز داشت: تولید ریل ملی در داخل کشور و در ذوب آهن اصفهان اتفاق خوبی بود که ما برای بهره‌برداری از مترو بهارستان از آن بهره بردیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با بیان اینکه سه هزار تن ریل از ذوب آهن خریداری شده است، ادامه داد: یک هزار و 800 تن آن تاکنون در این پروژه استفاده شده و روند اجرا همچنان ادامه دارد.
وی افزود: با توجه به سطح تعاملی که در استان اصفهان وجود دارد پیش بینی می‌شود مترو بهارستان در موعد مقرر بهره برداری شود.
احمدی با بیان اینکه سال گذشته 200 میلیارد تومان از محل سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان اصفهان و 160 میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت عمران بهارستان برای مترو این شهر هزینه شده است، ادامه داد: می‌توان گفت در سال 99 در هر روز یک میلیارد تومان برای مترو هزینه شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه 21 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن در بهارستان برنامه ریزی شده‌انست، ادامه داد: تکلیف 14 هزار واحد مشخص شده و برای مابقی نیز در حال بررسی تفاهم‌نامه ها برای شروع کار هستیم.
مدیرعامل شرکت عمران بهارستان با اشاره به اینکه امروز سه هزار و 500 واحد در بخش ثبت‌نامیها و یک هزار واحد در بخش مشارکتی طرح اقدام ملی مسکن در بهارستان آغاز به کار می‌کند، ادامه داد: ارزش ریالی این پروژه حدود دو هزار و 200 میلیارد ریال است که معادل یک سوم اعتبارات عمرانی استان اصفهان است.
وی تاکید کرد: حتی یک ریال از اعتبارات ملی برای این طرح هزینه نمی شود و همه از مشارکت بخش خصوصی ، آورده متقاضیان و وام بانک مسکن است.

لینک کوتاه نوشته
https://baharestan.ntdc.ir/?p=20922
کد خبر
20922