طرح محور میانی و باغ بهارستان در شورای برنامه ریزی استان تصویب شد.

نقطه عطف توسعه برنامه محور شهرجدید بهارستان:

طرح محور میانی و باغ بهارستان در شورای برنامه ریزی استان تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران بهارستان، طرح محور پردیس (محور میانی)بهارستان، باغ هزار جریب و اراضی 185 هکتاری این شهر در شورای برنامه ریزی استان تصویب شد.

محور پردیس بهارستان پهنه ای به مساحت 80 هکتار؛ محور میانی که مهمترین طرح در مقیاس شهری بهارستان است دارای راسته های تجاری و کاربری های مختلف تجاری-مسکونی و مسکونی آپارتمانی را شامل می شود. پیاده راه بزرگ رفاهی- تفریحی- ورزشی بهارستان، در میانه ی همین محور شرقی-غربی قرار دارد.
باغ هزار جریب بهارستان شامل 100 هکتار از اراضی این شهر است که فضای سبز بزرگ مرکز شهر، برج های آپارتمانی، راسته های تجاری و مراکز گردشگری را در خود جای داده است.
اراضی 185 هکتاری نیز شامل کاربری های مختلط مسکونی، تجاری و خدماتی مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی است که در قالب محله سازی  با تراکم متوسط به احداث واحد های مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در بهارستان اختصاص داده شده است.

بی گمان تصویب این طرح در مقیاس گسترده در شورای برنامه ریزی استان، نقطه عطفی در توسعه برنامه محور بهارستان و نوید بخش سرعت گرفتن روند عمران و آبادانی این شهر جدید در قلب میهن عزیزمان خواهد بود.

لینک کوتاه نوشته
https://baharestan.ntdc.ir/?p=20216
کد خبر
20216