تحقق آرزوی ملی در مترو بهارستان

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران بهارستان، نخستین بار در کشور، محموله ریل ملی از نوع پرسرعت تولید مهندسان جوان شرکت ذوب آهن اصفهان تحویل پیمانکار شرکت عمران بهارستان برای بکارگیری در مترو شهر جدید بهارستان شد.
قرارداد تامین ریل ملی ذوب آهن برای اجرای در طرح کلان قطار شهری بهارستان دو ماه پیش به میزان سه هزار تن به ارزش 350 میلیارد ریال منعقد شد و اکنون مرحله نخست آن شامل 350 تن طبق تعهد قرارداد تحویل پیمانکار شده تا برای نخستین بار ریل ملی 18 متری ویژه مترو، در ریل گذاری قطار شهری بهارستان به کارگرفته می شود. قطار شهری بهارستان ادامه خط یک متروی کلانشهر اصفهان است که اسفند سال 90 کلید خورد و اکنون برای نخستین بار در کشور از ریل تولید ملی در اجرای این پروژه مهم استفاده می شود.
زیر سازی و ابنیه این طرح کلان شهری با 14.1 کیلومتر در دو قطعه الف و ب شامل سه ایستگاه سپاهان شهر، راه آهن و بهارستان در دست اجراست که قطعه الف با 4.7 کیلومتر مسیر ایستگاه صفه تا راه آهن و قطعه ب با 9.4 کیلومتر ایستگاه راه آهن را به شهر جدید بهارستان متصل می کند.
4.7 کیلومتراز ایستگاه صفه تا راه آهن در قطعه الف بصورت زیرگذر و گالری و 5/4 کیلومتر از 9.4کیلومتر قطعه ب از مسیر قلعه شور تا راه آهن به صورت روگذر و بقیه به صورت زیرگذر و اجرای گالری احداث شده است.
این پروژه شامل زیرسازی، روسازی، احداث ایستگاه ها، تامین تاسیسات، تجهیزات و بهره برداری در مجموع 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
تاکنون دوکیلومتر از مسیر بهارستان تا قلعه شور با 20 درصد پیشرفت فیزیکی ریل گذاری شده است.
درمجموع پیشرفت فیزیکی عملیات زیرسازی و ابنیه فنی (احداث گالری) قطار شهری بهارستان به 75 درصد رسیده است.
متروی بهارستان با در اختیار قرار دادن 8 رام قطار امکان جابجایی شهروندان بهارستانی را به اصفهان و بالعکس را فراهم می کند.
پیش بینی می شود قطار شهری بهارستان تا سال 1400 بر روی ریل ملی حرکت و رفاه شهری را برای سرعت در انتقال مسافران درون وبرون شهری فراهم کند.
140 نیروی متخصص با اتکا به توان داخلی در اجرای قطار شهری بهارستان بی وقفه تلاش می کنند تا با سرعت بخشی در روند اجرای این طرح کلان شهری بتوانند سال 1400 قطار شهری بهارستان را به حرکت درآوردند.
تکمیل مترو بهارستان نقش مهمی در ارتقای جایگاه سکونتی و جذب سرمایه گذار در این شهر جدید دارد.
حبیب الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید که شهریور امسال به مناسبت هفته دولت به شهر بهارستان سفر کرده بود در جمع اصحاب رسانه گفت: در کشور در مجموع 124 کیلومتر مترو از شهرهای جدید به سمت شهرهای مادر در حال اجراست که بهارستان دومین شهر فعال در این زمینه است به نوعی که پس از تکمیل متروی هشتگرد، تمرکز مجموعه ما متوجه شهر بهارستان است.

لینک کوتاه نوشته
https://baharestan.ntdc.ir/?p=20010
کد خبر
20010